święto matematyki

        Od 1 marca 2007 roku w Zespole Szkół nr 2 w Pelplinie jest realizowany projekt „Za rękę z Einsteinem”, nad którym patronuje Politechnika Gdańska. Projekt ten obejmuje uczniów klas II i III gimnazjum. Uczniowie mają dodatkowe zajęcia z matematyki i fizyki.
12 października 2007 roku w ramach projektu postanowiliśmy zorganizować „Święto Matematyki” dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Zaproponowaliśmy uczniom udział w różnych zajęciach i konkursach. Uczniowie mogli przekonać się, że matematyka może być obecna w języku polskim, historii, przyrodzie, geografii, plastyce, a nawet religii.
Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogli wziąć udział w konkursie plastycznym. Zadaniem dla uczniów było przygotowanie plakatu promującego matematykę. Bardzo wielu uczniów wzięło w nim udział. Nagrody zostały przyznane w trzech grupach wiekowych.
         Innym konkursem przeprowadzonym podczas Święta Matematyki był wybór najlepszego matematyka na poszczególnych poziomach nauczania.
         Kolejnym konkursem był udział w podchodach. Uczniowie poprzez rozwiązywanie zadań w dziewięciu stanowiskach zdobywali punkty dla swojej klasy.    
        Ostatni konkurs, w którym brali uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i klas I – III gimnazjum był konkurs na scenkę tematycznie związaną z matematyką. Efekty zaangażowania i pomysłowości uczniów były bardzo zaskakujące.
         „Święto Matematyki” dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycieli okazało się bardzo ciekawą propozycją zajęć dla wszystkich uczniów. Mamy nadzieję, że wszyscy przekonali się, że matematyka nie musi być tylko trudną, niezrozumiałą lekcją, ale także można się nią bawić.


Całkowita ilość zdjęć: 118 | Wygenerowane przez JAlbum 7.3 & Chameleon