Klasa I b pod okiem Katarzyny Furmanek  zdobywa sprawność gimnastyka

Przez dwa miesiące uczniowie klasy I b zdobywali umiejętności konieczne do zdobycia sprawności „Gimnastyka” (w ramach programu „Mały mistrz”).  Zmotywowani byli dodatkowo zapowiedzianym gościem, pod którego okiem mieli wykonać zadania sprawnościowe. Zaproszenie na zajęcia przyjęła bowiem polska judoczka – Katarzyna Furmanek (+78). Dzieci zapoznały się z sylwetką judoczki, z jej dorobkiem medalowym, a także obejrzały walkę z jej udziałem. Nie mogły się doczekać spotkania z „prawdziwym sportowcem”.

18 stycznia 2016 r. odbyła się klasowa, rodzinna impreza sportowa. Rozpoczęła się pokazem walki judo w wykonaniu Katarzyny Furmanek i Błażeja Mielcarka. Było na co popatrzeć. Później swoich sił spróbowały chętne dzieci, i to z powodzeniem.

Nadszedł w końcu czas na sprawdzenie umiejętności uczniów. Aby zdobyć sprawność GIMNASTYKA, wszyscy uczniowie musieli wykonać następujące zadania - przewrót w przód, chód równoważny po ławeczce, ćwiczenia na drabinkach oraz na drążku. Razem z dziećmi ćwiczenia wykonywali rodzice. Ich poczynaniom przyglądała się pani Kasia.

Podsumowanie imprezy odbyło się w klasie. Pani Kasia Furmanek chętnie odpowiadała dzieciom i rodzicom na pytania, rozdała autografy, no i oczywiście przyznała wszystkim uczniom sprawność gimnastyka (naprawdę spisały się na medal). Na pamiątkę tego spotkania dzieci przygotowały książeczkę wykonaną przez nich własnoręcznie, którą wręczyły na pożegnanie.

Bardzo dziękuję p. Kasi za przyjęcie zaproszenia na naszą imprezę i wspólnie z dziećmi życzymy Jej wielu sukcesów sportowych i osobistych. Mamy nadzieję, że będzie reprezentować Polskę w Rio i wróci z medalem. Będziemy Jej kibicować!

Katarzyna Bembenek