W tym roku, po raz pierwszy, uczniowie naszej szkoły brali  udział w Konkursie o bł. Marcie Wieckiej. Klasy najmłodsze brały udział w konkursie plastycznym, a klasy IV – VI  w konkursie wiedzy.

         Klasy gimnazjalne przyjęły zaproszenie do udział w II edycji Międzydekanalnego Konkursu Wiedzy zorganizowanego  przez Katolickie Stowarzyszenie Błogosławionej Marty Wieckiej w Skarszewach.

 Konkurs był zatytułowany „Marta Wiecka dziś”.

                  Pierwszy etap konkursu wiedzy odbył się 27 listopada w naszej szkole. Do etapu finałowego z gimnazjum przeszły następujące uczennice: Alicja Blomberg (IIIA), Julia Kleina (IA) i Weronika Kniecicka (IIIA).

                   W poniedziałek, 18 stycznia 2016 roku w Skarszewach, odbył się finał konkursu szkół gimnazjalnych z wiedzy o życiu bł. siostry Marty Wieckiej, w którym uczestniczyło prawie 60 uczniów – przedstawicieli różnych dekanatów.

         Po napisaniu testu, uczestniczyliśmy we mszy św. w kościele pw. Michała Archanioła oraz w spotkaniu z Siostrami Miłosierdzia. Wysłuchaliśmy pięknego świadectwa siostry zakonnej, s. Haliny ze Śniatynia na Ukrainie, która przyjechała specjalnie na to spotkanie, aby opowiedzieć nam o żywym kulcie „Matuszki”, czyli bł. Marty Wieckiej. Na zakończenie odbyło się ogłoszenie wyników oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów i nagród. 

Nasze uczennice, chociaż nie zajęły czołowych lokat, wypadły bardzo dobrze.

E. Piontek