XVI Spotkanie z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną „Cześć polskiej ziemi” w Chojnicach

10 listopada 2015 r. w Chojnickim Domu Kultury odbyło się Spotkanie z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną „Cześć polskiej ziemi” . Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami  Integracyjnymi  w Chojnicach , współorganizatorami zaś Chojnicki Dom Kultury w Chojnicach oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Chojnicach.

W spotkaniu brali udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne w czterech kategoriach wiekowych: kl. I-III, kl. IV – VI, młodzież gimnazjalna i młodzież ponadgimnazjalna.  Każdy wykonawca zaprezentował jedną piosenkę o treści patriotycznej. 

Na konkurs zgłosiła się spora grupa wokalistów i zespołów. Najliczniejsza była kategoria IV-VI (aż 25 prezentacji), a najsilniejsza - młodzież gimnazjalna (miło było posłuchać naprawdę ciekawych wykonań).

Wśród zgłoszonych do konkursu nie zabrakło uczennic z naszej szkoły. W kategorii klas I – III wystąpiły dziewczynki z kl. I b – „Kropelki” w składzie: Paulina Glock, Oliwia Drossel, Zuzanna Libiszewska, Marianna Pauch, Julia Warnke.  Zaśpiewały one piosenkę pt. „Serce w plecaku”. W kategorii klas IV – VI piosenkę pt. „Czerwone słoneczko” zaprezentowały „Kwiatuszki” (kl. IV a) w składzie: Amelia Grudniewska, Natalia Hasa, Weronika Huebner, Agata Mrozińska, Nadia Trochowska, Agata Żebrowska, Zofia Żebrowska. W kategorii młodzież gimnazjalna wystąpiła Wiktoria Chmielecka. Zaśpiewała ona piosenkę „Czy jest coś piękniejszego na tym świecie”.

Wyniki konkursu okazały się dla nas bardzo szczęśliwe:

III miejsce w kat. kl. I-III zajęły „Kropelki”

III miejsce w kat. kl. IV-VI przypadło „Kwiatuszkom”

Naszym młodym wokalistom gratulujemy sukcesu. Brawo!

Katarzyna Bembenek

jAlbum - konfigurowalny fotoalbum w internecie and PhotoBox