Wojewódzki Konkurs Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży pn. „Mój region”

Zespół Szkół Specjalnych w Kwidzynie po raz piętnasty zorganizował Wojewódzki Konkurs Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży pn. „Mój region”. Na konkurs ten wpłynęło 410 prac z 64 placówek województwa pomorskiego. Oceniane były one w czterech kategoriach wiekowych: kl. 0-III, kl. IV-VI, kl. gimnazjalne, kl. ponadgimnazjalne w następujących formach plastycznych: haft, drewno, rysunek, malarstwo, ceramika i techniki łączone, tkactwo i grafika.

16 marca 2016 r. w ZSS odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom tego konkursu. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas 0-III nagrodzone zostały uczennice kl. I b – Zuzanna Libiszewska  i Julia Warnke. Zuzia narysowała nasz szkolny zespół folklorystyczny „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki” ,  Julka zaś Jarmark Cysterski.  W kategorii klas IV-VI zauważona została praca malarska Zosi Żebrowskiej z kl. IV a, która przedstawiała Górę Jana Pawła II.

Wręczenie nagród połączone było z wystawą nagrodzonych prac i ciekawymi występami – zaprezentował się zespół folklorystyczny z Kujaw, chłopięcy zespół wokalny i dziewczęcy zespół taneczny. Nie zabrakło też pyszności na stole.

Oto wyniki naszych dziewcząt:

I  miejsce – Zuzanna Libiszewska 

II miejsce – Julia Warnke

Wyróżnienie – Zofia Żebrowska

Brawo, dziewczynki!

Katarzyna Bembenek