Drugie śniadanie

ZDROWE ŚNIADANIE 

Od tego, co zjesz rano na śniadanie, zależy, jak będzie wyglądał twój dzień. Ten pierwszy posiłek dostarczy Ci energii do nauki i pracy. Dobrze zatem go skomponuj.

Rankiem budzimy się zwykle bardzo głodni. Musimy więc dostarczyć organizmowi energii. Jeśli bowiem niski poziom glukozy we krwi będzie utrzymywał się zbyt długo, możemy odczuwać zmęczenie, bóle głowy, senność i mieć problemy z koncentracją.

Temu wszystkiemu zapobiega zjedzenie odpowiednio dobranych produktów. Dostarczą one paliwa naszym szarym komórkom
 i układowi nerwowemu, uzupełnią niedobór składników odżywczych. Kto przywykł do pustego żołądka rano, niech już od jutra zaczyna każdy dzień od małego śniadania.

 Dnia 25 lutego 2015r. w naszej szkole odbyło się „ZDROWE ŚNIADANIE”. Każdy uczeń lub pracownik naszej szkoły za symboliczną złotówkę mógł zjeść wiele pożywnych rozmaitości, np. naleśniki lub kanapki na słono i słodko, wszystko można było popić maślanką lub kawą zbożową.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami chciałby podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za wszelką pomoc, która umożliwiła przeprowadzenie tej akcji.

 Serdecznie dziękujemy
Samorząd Uczniowski