Turniej piłki nożnej

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

             Świetnie spisali się nasi młodzi piłkarze ze szkoły podstawowej w turnieju piłki nożnej, który został rozegrany w Tczewie w dniu 10 października 2012 r. Był to I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych Sp. Z o.o. w Tczewie pod patronatem Prezydenta Miasta Tczewa.

            Do Turnieju zgłosiły się następujące drużyny:1. Szkoła Podstawowa w Subkowach,  2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Pruszczu Gdańskim, 3. Zespół Szkół w Rotmance, 4. Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie, 5. Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach, 6. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie, 7. Zespół Szkół w Opaleniu, 8. Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie.

            Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach cztero zespołowych. Zwycięzcy grup zagrali o miejsca I-II, zespoły, które zajęły drugą pozycję w swoich grupach zagrały o miejsca III-IV itd.

            Reprezentanci naszej szkoły najpierw bardzo wysoko zwyciężyli uczniów ZS Opalenie 10:0 i ZS Rotmanka 12:1, by w meczu decydującym o grze w ścisłym finale turnieju przegrać z SP 10 Tczew 1:2 (mecz był bardzo wyrównany a rywale strzelili zwycięskiego gola w ostatniej akcji meczu). W finale B nasi chłopcy kolejny raz nie dali przeciwnikom żadnych szans zwyciężając SP Subkowy 5:0 i ostatecznie zajmując III miejsce w turnieju.


WYNIKI KOŃCOWE TURNIEJU:

I miejsce -                  Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie
II miejsce -                 Szkoła Podstawowa nr 3 w Pruszczu Gdańskim
III miejsce -               Zespół Szkół nr 2 w Pelplinie

Skład:  Bobrzyński Łukasz (2 bramki), Freda Maciej (6 bramek), Bradtke Oskar (4 bramki), Przypisny Karol (2 bramki), Szulc Jakub (14 bramek), Chłopski Piotr, Kluczewski Patryk, Szulc Damian, Czaja Radosław, Deja Maksymilian, Reszka Oskar.

IV miejsce
-               Szkoła Podstawowa w Subkowach
V miejsce -                 Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach
VI miejsce -               Zespół Szkół w Opaleniu
VII miejsce -             Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie
VIII miejsce -            Zespół Szkół w Rotmance

            Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe (wysokiej klasy sprzęt sportowy, koszulki) zespoły, które zajęły miejsca na podium otrzymały również puchary. Nagrody wręczał prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych Sp. Z o. o. w Tczewie pan Marian Cegielski, który był inicjatorem i pomysłodawcą turnieju oraz vice prezydent Miasta Tczewa Pan Zenon Drewa.
            Organizator przewidział ponadto nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach, wśród wyróżnionych graczy znalazł się król strzelców turnieju - Jakub Szulc (ZS 2 Pelplin) - 14 bramek.

ZS2