XXI Bieg Kociewski

XXI BIEG KOCIEWSKI

6 października w Starogardzie Gdańskim odbył się 21 Bieg Kociewski. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody frekwencja dopisała a na starcie stanęło około 1,5 tysiąca ! miłośników biegania w różnym wieku i z wielu rejonów Polski. W tym gronie nie zabrakło również licznej (38 osób) reprezentacji naszej szkoły. Nasze biegaczki i biegacze w bardzo mocnej konkurencji zanotowali kilka bardzo dobrych wyników.

W kategorii dziewcząt klas gimnazjalnych najwyższą lokatę (5 miejsce) zajęła Martyna Aszyk. W czołówce znalazły się jeszcze: 7 miejsce Joanna Ścisłowska, 8 miejsce Paulina Szczepańska, 12 miejsce Lucyna Smreczak, 14 miejsce Eleonora Małachowska, 18 miejsce Magdalena Puchowska. Startowało 88 zawodniczek.

W kategorii chłopców klas gimnazjalnych wszyscy nasi uczniowie zajęli miejsca

w czołówce. O krok od podium byli: Daniel Jaśniewski (4 miejsce) i Michał Jaśniewski (5 miejsce). Ponadto startowali: 8 miejsce Patryk Szymański, 23 miejsce Mateusz Ścisłowski.

Startowało 132 zawodników.

W kategorii dziewcząt klas V – VI szkoły podstawowej najlepiej pobiegła Weronika Łobocka, która zajęła 11 miejsce. Pozostałe zawodniczki zajęły: 13 miejsce Anna Puchowska,

19 miejsce Aleksandra Jaśniewska, 22 miejsce Marta Szymańska, 27 miejsce Wiktoria Rąbała, 28 miejsce Patrycja Jaśniewska, 30 miejsce Sara Turzyńska, 37 miejsce Marcelina Szulc, 42 miejsce Marta Okęcka. Startowały 104 zawodniczki.

W kategorii chłopców klas V – VI szkoły podstawowej 3miejsce na podium wywalczył Oskar Bradtke. Pozostali nasi uczniowie zajęli: 8 miejsce Dawid Gajkowski,

14 miejsce Jakub Szulc, 17 miejsce Jakub Bednarek, 24 miejsce Radosław Czaja, 38 miejsce Damian Szulc, 52 miejsce Łukasz Bobrzyński, 55 miejsce        Kacper Szatkowski, niesklasyfikowany Maksymilian Deja. Startowało 122 zawodników.

W kategorii dziewcząt klas III – IV szkoły podstawowej świetnie pobiegła Klaudia Jaśniewska, która uplasowała się na 3 miejscu. Ponadto startowały: 9 miejsce Magdalena Faculak, 22 miejsce Katarzyna Jaszewska, 24 miejsce Celina Rogowska, 43 miejsce Klaudia Drossel, 46 miejsce Oliwia Szachta. Startowały 132 zawodniczki.

W ostatniej kategorii (najliczniej obsadzonej) chłopców klas III – IV szkoły podstawowej nasi biegacze plasowali się na następujących lokatach: 8 miejsce Oskar Jakubczak, 11 miejsce Błażej Aszyk, 14 miejsce Dawid Zieliński, 36 miejsce Karol Sząszor. Startowało 145 chłopców.

Po zakończeniu biegów dla szkół gimnazjalnych i podstawowych dopingowaliśmy naszym starszym kolegom Dominikowi Ścisłowskiemu i Michałowi Jaszewskiemu z UKS ,,Dwójka” oraz naszemu nauczycielowi panu Mirosławowi Nowackiemu, którzy postanowili zmierzyć się z 10 - kilometrową trasą biegu głównego. Na szczęście wszyscy w dobrej formie i na niezłych miejscach dotarli do mety.

XXI Bieg Kociewski okazał się w tym roku bardzo udaną imprezą w wykonaniu naszych sportowców. 5 miejsc w czołowej (wyróżnianej) ,,szóstce”, 11 miejsc w nagradzanej nagrodami rzeczowymi ,,dziesiątce” oraz pozostałe dobre lokaty i przede wszystkim satysfakcja z wzięcia udziału w tak wspaniałej imprezie spowodowały, że w drodze powrotnej wszystkim dopisywały humory.