Strona główna WYDARZENIA DOKUMENTY RADY DLA RODZICÓW POLITYKA PRYWATNOŚCI

Żłobek Kostek

UROCZYSTE OTWARCIE ŻŁOBKA

W dniu 20 października 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Żłobka Kostek, który ma swoją siedzibę w Zespole Szkół nr 2 w Pelplinie. Jest to druga tego typu placówka w naszej gminie. Wśród przybyłych gości był Patryk Demski – burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, Dariusz Górski – zastępca burmistrza, Justyna Lewandowska – skarbnik UMiG Pelplin, ks. infułat Tadeusz Brzeziński – proboszcz parafii katedralnej, dyrektorzy jednostek kulturalno- oświatowych Miasta i Gminy Pelplin oraz pracownicy Referatu Społecznego i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Pelplin z kierownikiem Tomaszem Czerwińskim. Gośćmi honorowymi byli najmłodsi – przyszli podopieczni żłobka Kostek wraz ze swoimi rodzicami.

Żłobek Kostek powstał z inicjatywy burmistrza Miasta i Gminy w Pelplinie Patryka Demskiego. Inwestycja ta mogła być zrealizowana dzięki pozyskanym przez gminę Pelplin funduszom z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3  „Maluch – edycja 2016” oraz środkom z budżetu Miasta i Gminy Pelplin. Wykonawcą budowy żłobka była firma SEB-INWEST z Pelplina. Celem projektu było utworzenie w gminach nowych miejsc w instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Do nowo otwartego żłobka może uczęszczać 15 dzieci. Placówka jest na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Będzie wizytówką gminy Pelplin, a stworzone warunki pozwolą dzieciom poszerzać umiejętności, rozwijać zainteresowania dzięki pracownikom, którzy będą sprawować należytą opiekę nad dziećmi i czuwać będą nad ich rozwojem. Kierować taką placówką to wielka odpowiedzialność. Pragnę wszystkich zapewnić, że wspólnie z całym personelem poczynimy wszelkie starania, aby ten żłobek był placówką godną zaufania  rodziców, miejscem, gdzie dziecko jest najważniejsze i czuje się bezpiecznie.