Menu

 • Zdrowe zęby

   W ramach całorocznego projektu z przyrody pod okiem Pani Alicji Cymanowskiej 7 czerwca przeprowadziliśmy wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły pogadanki na temat higieny jamy ustnej. Dzieci mogły dowiedzieć się jak poprawnie szczotkować zęby, jak tworzy się próchnica, a także poznali kilka ciekawostek np. takich, że kiedyś ludzie mieli więcej zębów niż obecnie.

 • Gzuby na Dniach Pelplina

 • Big Challenge

  W naszej szkole odbył się europejski internetowy konkurs Big Challenge.  Konkurs ten odbył się w kilku krajach w Europie na różnych poziomach zaawansowania. Wzięli w nim udział uczniowie klas V-VIII oraz III gimnazjum. Konkurs miał formę testu online, który sprawdzał znajomość słownictwa i gramatyki oraz umiejętności rozumienia tekstów czytanych i słuchanych. Po ogłoszeniu wyników każdy uczestnik otrzymał imienny certyfikat. W tegorocznej edycji nagrodę specjalną otrzymał Konrad Jelitto, który zdobył puchar „First Class National Honours” zdobywając I miejsce w województwie pomorskim. Zdobywcy pierwszych miejsc w klasyfikacji szkolnej: Amelia Jóźwiak, Konrad Jelitto oraz Kacper Reszka otrzymali medal The Big Challenge School Award. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

 • Konkurs plastyczny

  5 czerwca 2019r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie dokonano oceny prac plastycznych nadesłanych na konkurs dotyczący grafiki Firmy De Graaf Poland Sp. z o.o.. Komisja konkursowa uwzględniła pomysł na pracę plastyczną,  jakość wykonania oraz wiek uczestnika. Miło nam poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

  Komisja postanowiła przyznać:

  I miejsce - IGOR MROZIŃSKI 

  II miejsce - ZUZANNA MĄDRZEJEWSKA

  oraz wyróżnienia dla:

  1. LAURY PIECHOWSKIEJ

  2. WERONIKI MURAWSKIEJ

  Wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpiło podczas Dni Pelplina. Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy! :)

 • Szymbark

   4 czerwca odbyła się wycieczka edukacyjna do Szymbarka, w której uczestniczyły dzieci z klasy III A i II A. Przy pięknej pogodzie uczniowie mogli zwiedzić Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. 

 • Wycieczka do Wrocławia

  W dniach 04.06 – 07.06.2019 razem z klasami ósmymi i ostatnią klasą gimnazjum pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia. Podczas podróży zwiedziliśmy katedrę Gnieźnieńską.

  Zwiedzanie Wrocławia rozpoczęliśmy od rejsu po Odrze. Spacerowaliśmy bulwarem nadodrzańskim, oglądaliśmy stare kamienice, Ostów Tumski (w tym katedrę i most zakochanych) oraz zwiedziliśmy przepiękny Ogród Japoński. Podczas naszego spaceru spotykaliśmy różne rzeźby krasnali, które bardzo nas zaciekawiły.

 • KKP czyli Kółko Koleżanskiej Pomocy

  KKP czyli Kółko Koleżanskiej Pomocy Klas IV A zainicjowała zajęcia wyrównawcze dla swoich kolegów i koleżanek z klasy. Liderzy przygotowują zadania i testy dla wyznaczonych grup. Powstało kółko matematyczne, przyrodnicze oraz j. angielskiego. Przy okazji uczniowie uczą się współpracy, zrozumienia i empatii. Brawo!

 • Gminny Konkurs Kaligrafii

  5 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Kaligrafii. W zmaganiach konkursowych udział wzięło 24 uczniów z klas I – III ze szkół naszej gminy: ZKiW nr 1 w Pelplinie, ZKiW w Rudnie, ZKiW w Kulicach, SP w Małych Walichnowach, SP nr 2 w  Pelplinie.

 • Mausz

  4-5 czerwca klasy IV A i IV B wyjechały na obóz Guru do Mausza na Kaszubach. Uczniowie, podzieleni na mniejsze grupy, mieli przydzielone rozmaite zadania, które mogli zrealizować tylko poprzez współpracę. Była to wspaniała przygoda, która zaostrzyła apetyt na kolejne obozy. Do zobaczenia Guru za rok!

 • ŚWIĘTO MAMY

  Uczniowie klasy II a zaprosili 31 maja kochane mamusie na zajęcia otwarte.
  Podczas lekcji dzieci opowiadały o swoich mamach, głośno czytały tekst, rozwiązywały krzyżówkę i sprawdziły się w teście na dobrego syna/córkę. Miłymi niespodziankami
  dla mam były śpiewy, tańce, laurki i ciasteczka w kształcie serc.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim mamom za 100% obecność.

  B. Kowalewska

 • Wycieczka do Warszawy

 • DZIEŃ MATKI I OJCA W KLASIE I B

  30 maja 2019 r. w klasie I b odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców.  Związane one były z Dniem Matki i Ojca.  Dzieci i ich rodzice zostali podzieleni na 4 grupy i wykonywali zadania – łamigłówki słowne – przygotowane przez nauczyciela.  Po wyczerpującej rywalizacji nadszedł czas na słodki poczęstunek, życzenia, odśpiewanie „Sto lat” i wręczenie upominków, które powstały podczas warsztatów bursztynniczych.

  K. Bembenek

 • SPRAWNOŚĆ „PŁYWAKA” ZDOBYTA!

  29 maja uczniowie kl. 1b po raz ostatni w tym roku szkolnym pojechali do Kwidzyna na basen. Podczas zajęć z instruktorem pływania dzieci musiały wykazać się następującymi umiejętnościami: zanurzanie głowy do wody, oddychanie w wodzie, otwieranie oczu pod wodą, leżenie na grzbiecie i na piersiach, przepłynięcie dowolnym sposobem 10 m z „makaronem” lub „deską”.  Wszyscy poradzili sobie z większością tych zadań i w efekcie zdobyli sprawność „Pływaka”. Brawo!

  K. Bembenek

 • Poznajemy Ojcowiznę

  Centralny Zlot Laureatów XXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę" Elbląg 25.05.2019r.

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że grupa naszych uczniów znalazła się wśród laureatów tego konkursu.
  Oliwia Bonin, Łukasz Bobkowski, Paweł Glock i Fryderyk Trzciński otrzymali nagrodę
  specjalną od redaktora naczelnego "Poznaj swój kraj" za pracę o Nizinie Walichnowskiej.
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. M.Cz.

 • Ilustracja do poezji Marii Konopnickiej

  21 maja w SP w Nowej Cerkwi rozstrzygnięty został XIX Konkurs Plastyczny „Ilustracja do poezji Marii Konopnickiej”.  Zadaniem konkursowym było zilustrowanie wybranego przez siebie utworu M. Konopnickiej.  Cieszymy się, że wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica kl. Vb, Zuzanna Rychert.  Za ilustrację wiersza „Pranie” zdobyła wyróżnienie.

  Zuzi serdecznie gratulujemy!

  Katarzyna Bembenek

 • Wybory do pocztu sztandarowego!

 • Bwzpieczna dwójka

 • Bałtycki Festiwal Nauki

  23 maja 2019r.  klasy ósme, a 24 maja 2019r. klasy siódme wraz z opiekunami  wzięły udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki, który odbywał się na  Politechnice Gdańskiej.  Uczniowie mogli zobaczyć niesamowite ekspozycje projektów przygotowane przez Naukowe Koła Studenckie. Wśród nich znalazły się pokazy robotów, drukarek 3D, pojazdów elektrycznych, wiele ciekawych doświadczeń z dziedziny fizyki i chemii. Niektórzy spróbowali swoich sił w budownictwie oraz poznali  techniki tworzenia  ekologicznych kosmetyków.  Młodzież pełna wrażeń, nie tylko naukowych wróciła do szkoły.

 • XIX Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych

  21 maja 2019 roku reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w XIX Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych w Nowej Cerkwi. Tematem przewodnim była twórczość Marii Konopnickiej, patronki szkoły organizujące zmagania.

  Nasi uczniowie spisali się na medal. Liczna konkurencja nie była nam straszna, a do Pelplina wróciliśmy z nagrodami:

  kategoria klas I-III:

  I miejsce - Agata Kolaska kl. 2a

  II miejsce - Maja Rychlicka kl. 2a

  kategoria klas VII-VIII:

  II miejsce - Julia Banaś kl. 8a

  Ponadto Agata Kolaska z kl. 2a zdobyła nagrodę specjalną od Pani Dyrektor.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 • XI dni godności osób niepełnosprawnych

  W ramach tego święta w SOSW w Pelplinie odbył się Integracyjny Konkurs Recytatorski pt. "Kapelusz Pani Wiosny", w którym nasza szkoła wzięła również udział.

  Podczas obrad jury, uczestnicy zagłosowali na „Krasomówcę Publiczności”, malowali Kapelusz Pani Wiosny i bawili się przy muzyce.​​​​​​​

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  spnr2@pelplin.pl

Galeria zdjęć