• Nietypowa lekcja języka polskiego

W drugim tygodniu października uczniowie klasy 5 c na lekcjach języka polskiego pracowali z lekturą pt. „Przygody Tomka Sawyera”. W ramach podsumowania zajęć wychowankowie musieli wykonać grę planszową opartą na przygodach głównego bohatera. Każda z grup doskonale poradziła sobie z tym wyzwaniem. Uwieńczeniem całości była lekcja, podczas której uczniowie testowali przygotowane przez siebie gry. Ile było emocji… Wszystkim graczom bardzo spodobała się taka forma pracy. Już dzisiaj nie mogą doczekać się kolejnych nietypowych zajęć… J

• Dzień Edukacji Narodowej

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej.

• Ślubowanie klas pierwszych

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie klas pierwszych.

• Wycieczka rowerowa kl. 7a

21 września 2018 roku klasa 7a wybrała się na rowerową  wycieczkę do Piaseczna. Pogoda nam sprzyjała. Zwiedziliśmy muzeum Ziemi Kociewskiej w Piasecznie. Po całodziennej podróży zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

• Janusz St. Pasierb - obywatel Pelplina

W piątek 5 października 2018 r. uczniowie klas 8 wzieli udział w organizowanej przez Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Pelplinie grze miejskiej „Janusz St. Pasierb - obywatel Pelplina”.

• Klasy szóste w Drzewinie

3 października klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Drzewiny. Pomimo kapryśnej pogody, uczestnikom już od samego początku dopisywało poczucie humoru. W trakcie pobyty uczniowie zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy,...

• Konkursy - Obrazek 1           Konkursy - Obrazek 2

• Jubileusz 600 – lecia konsekracji kościoła Bożego Ciała

W roku 2018 mija 600 lat od konsekracji „naszego kościółka”. We wrześniu podczas katechez oraz poprzez konkursy chcieliśmy przypomnieć, jak bardzo jesteśmy związani z naszym kościółkiem i jak ważne ma dla nas , pelpliniaków znaczenie.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Tradycją w naszej szkole stało się świętowanie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W jednym dniu, czyli  w ostatni piątek września uczniowie na całym świecie uczestniczą w akcji, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

• Siatkarskie emocje

Za nami niesamowite siatkarskie emocje. Nie tylko Polacy zostali mistrzami świata, lecz również nasze młode adeptki siatkówki rozegrały swój turniej.

W sobotę 29 września na turnieju w Gniewie stawiło się 12 drużyn uczestniczących w zawodach siatkarskich dwójek.

• Wycieczka do Wirt

W piątek 26 września klasy III A i II A wybrały się na wycieczkę przyrodniczą do Arboretum Wirty. Znajduje się tam Najstarszy Leśny Ogród Botaniczny w Polsce założony w 1875 roku. Leśnicy i pracownicy tego ogrodu opiekują się drzewami oraz krzewami w liczbie ponad 830 gatunków i odmian.

• Dzień Chłopaka

Tegoroczny Dzień Chłopaka obchodziliśmy pod hasłem „Dzień Muszki i Krawata”

W tym wyjątkowym dniu to dziewczęta składały życzenia chłopcom.

• Dzień Chłopaka w 6b

27 września 2018r. w klasie VI b obchodzono Dzień Chłopaka . Uczniowie zmagali się w nietypowych konkurencjach, otrzymali słodkości, a najważniejsze - świetnie się bawili :)

• XIV Olimpiada Matematyczna Juniorów

27 września 2018r. w naszej szkole odbyła się XIV Olimpiada Matematyczna Juniorów. Szczegóły niebawem.

• Konkursy z okazji 600 – lecia kościoła Bożego Ciała

26 września wszyscy chętni uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum stanęli do rywalizacji w Parafialnym Konkursie Wiedzy o „Naszym kościółku”.

• Dzień Chłopaka w 6a

27 września 2018r. w klasie VI a obchodzono Dzień Chłopaka. Nie zabrakło upominków, słodkości i wspaniałej zabawy.

• PAMIĘCI POMORDOWANYCH W LESIE SZPĘGAWSKIM

23 września 2018r. w Lesie Szpęgawskim odbyło się uroczyste oddanie hołdu ofiarom II wojny światowej w 79. rocznicę dokonanego tam mordu. Tradycją szkoły stała się nasza obecność w tych obchodach.

• Występ Gzubów na dożynkach

9 września 2018r. "Gzuby z Pelplińskiej Dwójki" wystąpiły podczas dożynek parafialnych w Rajkowach.

• Konkurs plastyczny

Ważnym punktem akcji dbania o naszą planetę był zorganizowany przez panią Alicję Cymanowską, konkurs plastyczny zatytułowany „Sprzątajmy Świat”. Został on skierowany do uczniów klas IV – VIII.

• Sprzątanie świata

Śladami lat ubiegłych uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w ogólnopolską kampanię „Sprzątanie Świata”. Akcję rozpoczęliśmy audycją radiową, którą przygotowała pani Mariola Czapiewska.

strona: