Menu

 • 18 maja 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się kolejny, dziesiąty już Koncert Pamięci, tym razem poświęcony Annie Jantar.  Licznie zgromadzona publiczność usłyszała między innymi takie przeboje jak: „Jambalaya”, „Za każdy uśmiech twój”, „Tak wiele jest radości”, „Najtrudniejszy pierwszy krok” czy „Staruszek świat”.

 • Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. Celem konkursu była przede wszystkim integracja dzieci i młodzieży. Konkurs obejmował dwie odrębne dyscypliny przeprowadzone niezależnie od siebie: konkurs recytatorski oraz konkurs plastyczny.

 • 15 maja 2018 r. uczniowie kl. 3 b spotkali się z pelplińskimi strażakami. W czasie wizyty w OSP dzieci zapoznały się z wyposażeniem remizy strażackiej, gasiły „pożar” z linii szybkiego natarcia, obserwowały uwalnianie osób z pojazdów. Poznały także możliwości techniczne nożyc hydraulicznych oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.

 • W Finale konkursu „Recytujemy prozę i poezję kociewską im. Antoniego Górskiego”, który odbył się 16 maja 2018 r. w Starogardzkim Centrum Kultury udział wzięli laureaci Rejonowych Konkursów Gwary Kociewskiej. Przesłuchania odbywały się w dwóch kategoriach - recytacja i śpiew.

 • 17 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Nowej Cerkwi odbył się XVIII Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. Miło nam poinformować, że zajęli oni lokaty na podium.

  W kategorii kl. I-III Agata Kolaska zdobyła I miejsce. Wśród uczniów z klas IV-V Kacper Cwajda zajął II miejsce, a Anna Ogonowska otrzymała wyróżnienie. Natomiast w kategorii klas VI-VII Nikola Szatkowska zdobyła I miejsce. Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za trud i wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu.

  A. Turzyńska

 • W konkursie udział brali uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych powiatu tczewskiego, którzy zaprezentowali swoje zainteresowania, pasje, hobby czy talent.

 •             W piękny wiosenny poranek, 16 maja klasa I a wybrała się na krótką wycieczkę do Grodziska w Owidzu. Dzieciaki uczestniczyły w zajęciach rzemiosła ręcznego. Każdy uczestnik malował swoją tarczę i miecz, a następnie lepił naczynia i ozdoby z gliny.

 • Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie byli organizatorami dwóch ogólnopolskich konkursów plastycznych przeznaczonych dla uczniów szkoły podstawowej. W obu konkursach udział wzięli uczniowie kl. 3 b naszej szkoły.

 • 15 maja 2018r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości dotyczyła ona postaci Józefa Piłsudskiego. Uczniowie mieli okazję poznać życiorys marszałka oraz zaznajomić się z wydarzeniami historycznymi związanymi z przywracaniem Polsce wolności. Co niektórzy mogli także wcielić się w przedstawiane postacie. Dziękujemy Panu Michałowi Rychlickiemu za nietuzinkową lekcję historyczną.

 • Dnia 14 maja w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

  Do konkursu przystąpiło 15 dzieci, które recytowały utwory z kanonu poezji dziecięcej. Poziom recytacji był wysoki, a wybór zwycięzców trudny. Jury w składzie: p. Jolanta Lewandowska, p. Zdzisława Lichnerowicz i p. Alicja Bresa przyznało następujące nagrody:...

 • W dniach 11-12 maja 2018 r. w Czerskim Domu Kultury odbył się XVII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami”. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku oraz Stowarzyszenie „Grupa M – możesz wszystko”.

 • 9 maja 2018 r. nasze miasto odwiedziła autorka książek dla dzieci, p. Barbara Gawryluk. Podczas spotkania z małymi czytelnikami w interesujący sposób opowiedziała o swojej pracy, pomysłach na książki, ciekawych spotkaniach z ludźmi i niezwykłymi zwierzętami, które stają się bohaterami jej książek.

 • 8 maja- to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę książek, o które szkoła wzbogaciła się w bieżącym roku szkolnym. Książki te otrzymano w ramach projektu ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa’’. Do szkoły dotarło 1131 książek, w tym 50 % stanowią lektury.

 • 7 maja 2018 r. gościliśmy w Pelplinie Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Spotkanie z mieszkańcami naszego miasta odbyło się na placu przed Collegium Marianum.  Prezydenta powitały zespoły folklorystyczne naszego regionu, w tym  nasz szkolny zespół „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki”, śpiewając hymn kociewski. Po spotkaniu stanęliśmy do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

 • Rok 2018 został ogłoszony

  ROKIEM ŚW. STANISŁAWA KOSTKI,

  który jest patronem dzieci i młodzieży.

  Z tej okazji klasy starsze naszej szkoły wzięły udział

  w III Powiatowym Konkursie „Żywoty Świętych”,

   gdzie nasza uczennica Agata Toporowska zajęła II miejsce J

 • 3 maja 2018r. dyrekcja szkoły wraz z przedstawicielami pocztu sztandarowego, samorządu szkolnego oraz ich opiekunami wzięła udział w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w bazylice katedralnej w intencji Ojczyzny. Następnie na pl. Wolności wygłoszono okolicznościowe przemówienie, złożono kwiaty, a także śpiewano patriotyczne pieśni. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz do obejrzenia specjalnie przygotowanej wystawy. Warto nadmienić, że podczas trwania uroczystości reprezentanci samorządu szkolnego rozdawali uczestnikom biało-czerwone chorągiewki oraz balony.
  A. Turzyńska

 • 28 kwietnia 2018 r.  w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie z mieszkańcami Pelplina spotkał się premier Mateusz Morawiecki. Spotkanie to odbyło się w ramach zapowiedzianych wizyt przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości po kraju.  Premiera przywitały zespoły kociewskie –nasz szkolny zespół „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki” oraz „Modraki”.

 • 13 kwietnia obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu słowno – muzycznym przygotowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.

  W wielu miejscach na kresach wschodnich zostało zamordowanych tysiące naszych Rodaków, a w Katyniu kilka tysięcy Oficerów Wojska Polskiego.

  To szczególny dzień, który powinien pozostać w pamięci Polek i Polaków.

  Grażyna Zywert

 • 23 kwietnia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznych, którego organizatorem był ZKiW nr 1 w Pelplinie. Był on adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  zsnr2@o2.pl

Galeria zdjęć