Menu

 • Jasełka w Bielawkach

  Piękne przedstawienie, wspólne kolędowanie oraz całe mnóstwo uśmiechu i życzliwości – tak nasi uczniowie spędzili dzisiejsze przedpołudnie. A wszystko to, dzięki specjalnemu zaproszeniu Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach.

 • IX Przegląd Kolęd w „Dwójce”

  11 stycznia br. po raz dziewiąty odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wysłuchaliśmy wykonawców z ośmiu naszych gminnych szkół oraz kilku zaprzyjaźnionych. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, który ufundował także nagrody dla laureatów I-szych miejsc.

  Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Głos oraz Informator Pelpliński. Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych: klasy III-IV, V-VI szkoły podstawowej oraz VII, VIII i III gimnazjum. 

 • Noc Biologów

  11 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Nocy Biologów”, zorganizowanej przez Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Pracownicy i studenci wydziału przygotowali wiele interesujących wykładów, pokazów oraz warsztatów.

 • 6b na basenie

  10 stycznia 2019r. klasa VI b pojechała na basen do Kwidzyna.

 • Orszak Trzech Króli
  07.01.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Orszak Trzech Króli.

 • Konkurs na bombkę

  Na początku grudnia wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali konkurs plastyczny. Zadanie skierowane było dla uczniów klas I-III SP i polegało na wykonaniu dowolną techniką bombki bożonarodzeniowej. Dostarczone prace przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Powołana komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia, gdyż wśród 42 bombek trzeba było wyłonić zwycięzców. Po burzliwych naradach nagrodzono najpiękniejsze prace.

 • Jasełka szkolne
  03.01.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka szkolne.

 • Godło Polski
  23.12.2018

  Przedstawiamy wyniki konkursu patriotycznego pt. "Godło Polski" zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.
  Kategoria klas 1-3
  I miejsce Dagmara Bukowska
  II miejsce Lena Piechowska
  II miejsce Emanuel Chroboczek

  III miejsce Radosław Ogonowski
  III miejsce Julia Chojnacka

  Kategoria klas 4-6
  I miejsce Paulina Nagórska

  Dziękujemy za liczny udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcomsmiley

 • Świąteczny Kiermasz Słodkości

  Jak co roku Samorząd Uczniowski przygotował Świąteczny Kiermasz Słodkości.
  Na stole znalazły się pachnące pierniczki, lukrowane ciasteczka, orzechowe przekąski, pyszne rogaliki i wiele innych słodyczy. Podziękowania dla rodziców, którzy całą noc piekli ciastka i ciasteczka, które bardzo nam smakowały.smiley

 • Szkolne Koło Caritas ze świąteczną wizytą w DPS

  We wtorek 11. grudnia uczniowie z klas V należący do SKC jako kolędnicy odwiedzili podopiecznych DPS w Pelplinie. Dzieci wręczyły mieszkańcom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i śpiewały kolędy. Wizycie towarzyszyło mnóstwo uśmiechu, ale i łzy wzruszenia. Bardzo dziękujemy dyrekcji i pracownikom DPS za miłą gościnę.

 • Wyjazd do teatru

  10 grudnia 2018r. klasy szóste pod opieką wychowawców i pani dyrektor udały się do teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć spektakl w reżyserii Czesława Sieńko pt. „Opowieść wigilijna”.

 • Szlachetna paczka dla naszych braci mniejszych

  Szlachetna paczka dla naszych braci mniejszych ze schroniska w Starogardzie Gdańskim.
  Z całego serca dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się do tej pięknej akcji. W schronisku dla bezdomnych zwierząt mieszka blisko 100 piesków i ok. 30 kotów. Wszystkie są wyjątkowe.
  Dziękujemy SU.
   

 • MIKOŁAJKI W OWIDZU

  6 grudnia klasy I a i I b pojechały do Owidza na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Zanim jednak do tego doszło, dzieci wykonywały świąteczne kartki oraz dekorowały pierniczki.

 • Mamy puchar!

  Tradycyjnie już uczniowie z młodszych klas biorą udział w Gminnym Turnieju „MAŁY MISTRZ” w edycji wiosennej i zimowej. Zawody odbyły się 10 grudnia 2018 r. w Rudnie. Nasza drużyna składała się z 5 dziewcząt i 5 chłopców...

 • Wizyta A. Kondratowicz w Pelplinie

  Anna Kondratowicz wraz z bratem Andrzejem odwiedzili Pelplin w związku z Koncertem Pamięci Janusza Kondratowicza. Nasi goście przybyli do Pelplina już w czwartek 22listopada. Po kolacji wysłuchali koncertu organowego w wykonaniu Michała Rakowskiego oraz zwiedzili Bazylikę Katedralną.

 • Mikołajki klasy II a i III a

  Dnia 6 grudnia uczniowie z klasy II a i III a pojechali do Stacji Dobrego Czasu
  w Tczewie na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dzieci spędziły czas na wspólnych zabawach ruchowych, uczestniczyły w warsztatach plastycznych, bawiły się z elfami
  i Świętym Mikołajem. Nie zabrakło oczywiście prezentów. Mikołajki upłynęły w radosnej atmosferze, co potwierdzają zdjęcia.

  A. Bresa i B. Kowalewska

 • Mikołajki kl. IIb i IIc
  08.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki kl. IIb i IIc.

 • Sprawność GIMNASTYKA zdobyta!
  08.12.2018

  3 grudnia 2018 r. uczniowie klasy I b zaprezentowali swoim rodzicom zdobyte umiejętności i sprawności gimnastyczne. Wykonali zwis na drabinkach, przewrót w przód z przysiadu podpartego oraz  ćwiczenia na drążku zaczepionym na drabinkach – zwis leżąc o tułowiu wygiętym. 

 • II Powiatowy Festiwal Zdrowia

  4 grudnia odbył się w Tczewie II Powiatowy Festiwal Zdrowia. "DWÓJKĘ" reprezentowała dziesięcioosobowa grupa, która rywalizowała w czterech kategoriach: kulinarnej, sportowej, plastycznej i z zakresu wiedzy.

 • Mikołajki
  06.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  spnr2@pelplin.pl

Galeria zdjęć