Menu

 • 20 stycznia 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni odbył się III Wojewódzki Konkurs Piosenki Aktorskiej i Musicalowej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie-soliści z województwa pomorskiego. Przesłuchania odbywały się w czterech kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik zaprezentował jedną dowolną piosenkę aktorską lub musicalową w języku polskim.

 • Jak świat szeroki dziś celebrujemy święto zakochanych, któremu patronuje Święty Walenty. Jego życie mogłoby posłużyć jako fabuła dramatu, gdyż żywot Walentego zakończył się egzekucją - właśnie 14 lutego. Samorząd Uczniowski przygotował walentynkowy urząd pocztowy, a miłosną pocztę roznosili sercowi listonosze Szymon i Kacper.
  M.P.

 • Zanim zaczniemy bezpiecznie odpoczywać podczas ferii zimowych, poznajmy naszych PRYMUSÓW.
  Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 • 26 stycznia 2018r. na teren szkoły wkroczyli pruscy żołnierze. Nieproszeni goście przekonywali uczniów, by pozostali po ich stronie i zbojkotowali zbliżający się przyjazd Hallera! Czy im się to udało?

 • 24 stycznia 2018r. nasze wolontariuszki wraz z opiekunkami p. Małgorzatą Pauch oraz p. Arlettą Trochowską udały do Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie, by przedstawić tegorocznych laureatów Międzyszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek z naszej szkoły oraz nasze talenty muzyczne. Na koniec spotkania wspólnie z mieszkańcami DPS śpiewaliśmy kolędy.

  AT

 • 24.01.2018

  W czwartek, 18 stycznia 2018 r., w Skarszewach odbył się finał Diecezjalnego konkursu: "Marta Wiecka Dziś". IV edycja wydarzenia została zorganizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Błogosławionej Siostry Marty Wieckiej. W finale wzięło udział 43 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 •   23 stycznia w klasie II a odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny, śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Następnie wręczyli zaproszonym gościom laurki i złożyli życzenia. Babcie i dziadkowie zostali poczęstowani słodką przekąską i kawą.  Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

  A.Bresa

 • 22 stycznia 2018 r. uczniowie klasy III b na zajęciach wychowania fizycznego gościli koszykarzy z Polpharmy Starogard Gd.  Dzieci zaprezentowały zdobyte umiejętności gimnastyczne, zdobywając sprawność GIMNASTYKA w ramach programu „Mały Mistrz”.

 • 23 stycznia 2018r. naszą szkołę odwiedzili gwiżdże kaszubskie. W rolę kolędników wcielili się klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego. Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i zapoznanie nas z tradycją tego regionu.

 • 19 grudnia 2017 r. uczniowie Szkolnego Koła Caritas wybrali się z kolędą i życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie.

 • O tym, że wiedzę można zdobywać nie tylko w szkolnych ławkach, przekonali się uczniowie klasy Va, którzy w dniach 15-19 I 2018 roku przebywali w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.

  Kaszuby to region o pięknym ukształtowaniu terenu i krajobrazie. Każdy mógł tam znaleźć interesujące zajęcia, a z pewnością nikt się nie nudził. Oto nasze wspomnienia J

  Nasza klasa 5a

 • Były kolory, dźwięki, ruch i fantastyczni tancerze z klas I-III, czyli wszystko, czego potrzeba do udanej zabawy. Uczestnicy balu ochoczo brali udział w różnorodnych konkursach, a Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory Królowej i Króla balu. Zostali nimi Szymon Rogowski z klasy IIIb i Maja Ćwiklińska z klasy IA SP. Wodzirejami tegorocznej zabawy były opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Arletta Trochowska i Małgorzata Pauch.

  W tym roku oprawę muzyczną zapewnił nam p. Tomasz Drossel, tata naszej uczennicy. Oprócz muzyki, rodzicom zawdzięczamy efektowne dekoracje, których widok wywołał na twarzach najmłodszych ogromne uśmiechy i zachwyt. Dziękujemy Naszym Rodzicom za pomoc w organizacji tej imprezy!

  MP

 • 15 stycznia 2018 r. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie mieli okazję obejrzeć Koncert Pamięci Jonasza Kofty w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Zostaliśmy przywitani bardzo serdecznie i w takiej atmosferze przebiegł cały koncert. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny zaprezentować znane polskie przeboje, tym razem z tekstami Jonasza Kofty i umilić czas mieszkańcom DPS.

  K. Bembenek

 • 11 stycznia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyło się rodzinne kolędowanie. Usłyszeliśmy najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu przedszkolaków, dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Drossel, Zuzanna Libiszewska oraz Karol Naumann. Nasi wychowankowie wystąpili wspólnie ze swoimi najbliższymi.  Cały koncert przebiegł w rodzinnym nastroju.

  Katarzyna Bembenek

 • 10 stycznia br. odbył się VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek, który zgromadził młodych wykonawców z dziewięciu szkół; naszych gminnych oraz kilku okolicznych. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, który ufundował także nagrody dla laureatów I-szych miejsc.

 • 11 i 12 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyły się nietypowe zajęcia przyrodnicze. Uczniowie klas I – VI SP uczestniczyli w spotkaniu z ptakami drapieżnymi. Dzięki panu Piotrowi, pani Agnieszce i pomocy zaprzyjaźnionych sów, sokołów oraz jastrzębi uczniowie (i nie tylko) mieli szansę dowiedzieć się jaką rolę te ptaki spełniają w przyrodzie i czym różnią się od siebie. Każdy uczestnik tej lekcji mógł doświadczyć różnorodności tych ptaków i poznać najdrobniejsze szczegóły dzięki ich obecności na wyciągnięcie ręki. Prowadzący z poczuciem humoru i w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali nam następujące ptaki: Bubiego (puchacza bengalskiego), Henia (jastrzębia harrisa), Farę (sowę płomykówkę), Santosa (raroga stepowego) oraz Hektora (pustułkę amerykańską). Bardzo dziękujemy za tak fascynującą i pouczającą edukację przyrodniczą na żywo.smiley

  A. Turzyńska 

 • Byliśmy we „Władku”,

  Nie martw się nasz tatku.

  Pierwszy dzień był spoko,

  Prawie jak w Maroko.

  Rozpalaliśmy ognisko, strzelaliśmy z łuku,

  a przy tym nie zrobiliśmy żadnego huku.

  Dnia kolejnego

  Foki widzieliśmy kolego.

 • 5 stycznia 2018r. uczniowie klasy 5 b pojechali na wycieczkę do Władysławowa. Po drodze wstąpili do Swarzewa. Tam nawiedzili kościół, w którym został ochrzczony nasz patron Biskup Konstantyn Dominik. Następnie ruszyli w dalszą podróż.

 • Nowy Rok 2018 rozpoczęliśmy lekcją w-fu w Jump City w Gdańsku. Pod czujnym okiem pana trenera wykonywaliśmy różne ćwiczenia na trampolinach.

 • Grudzień był dla naszych szkolnych wolontariuszy i Samorządu Uczniowskiego okresem wzmożonej pracy;

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  zsnr2@o2.pl

Galeria zdjęć