Menu

 • Bałtycki Festiwal Nauki

  23 maja 2019r.  klasy ósme wraz z opiekunami  wzięły udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki, który odbywał się na  Politechnice Gdańskiej.  Uczniowie mogli zobaczyć niesamowite ekspozycje projektów przygotowane przez Naukowe Koła Studenckie. Wśród nich znalazły się pokazy robotów, drukarek 3D, pojazdów elektrycznych, wiele ciekawych doświadczeń z dziedziny fizyki i chemii. Niektórzy spróbowali swoich sił w budownictwie oraz poznali  techniki tworzenia  ekologicznych kosmetyków.  Młodzież pełna wrażeń, nie tylko naukowych wróciła do szkoły.

 • XIX Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych

  21 maja 2019 roku reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w XIX Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych w Nowej Cerkwi. Tematem przewodnim była twórczość Marii Konopnickiej, patronki szkoły organizujące zmagania.

  Nasi uczniowie spisali się na medal. Liczna konkurencja nie była nam straszna, a do Pelplina wróciliśmy z nagrodami:

  kategoria klas I-III:

  I miejsce - Agata Kolaska kl. 2a

  II miejsce - Maja Rychlicka kl. 2a

  kategoria klas VII-VIII:

  II miejsce - Julia Banaś kl. 8a

  Ponadto Agata Kolaska z kl. 2a zdobyła nagrodę specjalną od Pani Dyrektor.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 • XI dni godności osób niepełnosprawnych

  W ramach tego święta w SOSW w Pelplinie odbył się Integracyjny Konkurs Recytatorski pt. "Kapelusz Pani Wiosny", w którym nasza szkoła wzięła również udział.

  Podczas obrad jury, uczestnicy zagłosowali na „Krasomówcę Publiczności”, malowali Kapelusz Pani Wiosny i bawili się przy muzyce.​​​​​​​

 • WYJAZD INTEGRACYJNY DO GRODZISKA OWIDZ

  20 maja 2019 r. w Grodzisku Owidz integrowały się szkolne zespoły folklorystyczne działające w naszej gminie. Wyjazd ten był prezentem od Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin p. Mirosława Chyły. Uczestnicy wyjazdu zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe i uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez organizatora.

 • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH BIBLIJNYCH

  Za nami finał X Konkursu Biblijnego organizowanego przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej, odbywającego się pod patronatem kuratora kujawsko-pomorskiego oraz finał Wojewódzko – Metropolitalnego  Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego  Kard. Augusta Hlonda, odbywającego się pod patronatem kuratora pomorskiego.

  Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Podjęli się trudnego wyzwania i przez wiele miesięcy systematycznie wczytywali się w lekturę Pisma Świętego. Na swojej drodze do finału zmierzyli się z reprezentantami wielu szkół naszego województwa. Dziękujemy za ich zmagania i motywację  

 • WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO TEATRU

  14 maja 2019 r. uczniowie klasy I a i I b wraz z wychowawcami, wybrali się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora „Miniatura” w Gdańsku. Najpierw oglądnęliśmy przepiękne przedstawienie pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Ciekawa scenografia, efekty specjalne, gra aktorska, stroje oraz śpiew oczarowały dzieci, które oglądały spektakl z dużym zaciekawieniem.

 • Koncert Pamięci Bogusława Meca

  Za nami dwunasty Koncert Pamięci. Wieczór 17 maja 2019 r. poświęcony został pamięci Bogusława Meca, artysty obdarzonego niesamowitą barwą głosu. Wokaliści naszej szkoły zaprezentowali największe przeboje tego artysty: „Jej portret”, „Na pozór”, „Mały, biały pies” czy „W białej ciszy powiek”. Wieczór upłynął w miłej wspomnieniowej atmosferze. Duchowo łączyła się z nami żona piosenkarza, pani Jolanta Mec.

 • RECYTUJEMY PROZĘ I POEZJĘ KOCIEWSKĄ

  16 maja uczestniczyliśmy w Finale XXXVII Konkursu „Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską” im. Antoniego Górskiego, który odbył się w Starogardzkim Centrum Kultury. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice, których występy zostały nagrodzone. Joanna Zalewska z klasy pierwszej zdobyła II miejsce w kategorii recytacja i śpiew.

 • WIOSENNE CZYTANIE – MALOWANIE

  14 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego. Uczniowie z klasy II a zgłosili na konkurs 12 prac, które wykonali na lekcjach do wybranych bajek Agnieszki Ginko „Bajki z dżungli i oceanu”. Piękne nagrody książkowe, zestawy kredek
  i dyplomy otrzymali:

  I miejsce – Agata Kolaska i Dawid Nagórski

  II miejsce – Natasza Grenc

  III miejsce – Maja Ćwiklińska

  Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do czytania i malowania!

  Beata Kowalewska

 • Wycieczka 7a i 7b

 • Sukces naszych wokalistów w Czersku

  Po raz osiemnasty w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Czersku odbył się Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami”. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku oraz Stowarzyszeni „Grupa M – możesz wszystko…”. 

 • Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Rodzinie

  9 maja 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wielkim Bukowcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Rodzinie. Celem konkursu było m.in. promowanie wartości prorodzinnych oraz rozwijanie umiejętności wokalnych i poczucia rytmu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas IV – VI. Z każdej szkoły mogło brać udział dwóch solistów. Wykonawcy prezentowali jeden utwór o tematyce związanej z rodziną.

 • Warsztaty bursztynnicze

  7 maja 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty bursztynnicze. Uczestniczyli w nich uczniowie kl. 1 a, 1 b, 2 b, 3 a, 4 b oraz 7 b. Podczas zajęć nasi wychowankowie obserwowali okazy bursztynu i inkluzji, poznali pochodzenie bursztynu oraz jego właściwości. Odbył się pokaz podpalenia bursztynu (kadzidełka). Uczniowie szlifowali i polerowali bursztyn oraz tworzyli rysunki z pyłu bursztynowego. Dodatkową atrakcją było wykonanie serduszek ozdabianych bursztynem.

 • 9 maja w bibliotece gościły maluszki z naszego żłobka. Pani bibliotekarka przygotowała dla nich wystawkę z literaturą dla najmłodszych. Dzieci miały możliwość obejrzenia książeczek. Maszerując między regałami, bawiły się w zabawę ,,Jedzie pociąg''. Bardzo miło upłynął wspólnie spędzony czas. Z. Lichnerowicz, A. Bresa

 • Niezwykły koncert

  8 maja 2019r. uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w niezwykłym koncercie zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Był to występ uczniów ze szkoły muzycznej. Warto nadmienić, że wielu wykonawców to nasi koledzy i koleżanki.

   

 • Wiosna z Mrówką

  7 maja PSB Mrówka Tczew przekazała rośliny, korę, ziemię w ramach akcji "Wiosna z Mrówką" oraz aktywnie wspierała dzieci z naszej szkoły w pracach przy zagospodarowaniu nowej zielonej przestrzeni.

  Samorząd Uczniowski

 • III miejsce dla „Gzubów z Pelplińskiej Dwójki” w Brześciu Kujawskim

  2 i 3 maja 2019 r. nasz szkolny zespół kociewski spędził na Kujawach.  2 maja zwiedziliśmy zamek w Golubiu-Dobrzyń, spacerowaliśmy po Starówce, a także gościliśmy w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.  Na noc przyjechaliśmy do Brześcia Kujawskiego.

 • WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!

  30 kwietnia 2019r. w naszej szkole poprowadzono audycję przez radiowęzeł z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowały ją (przy pomocy wychowawców) uczennice klasy VI a i VI b.

  3 maja dyrekcja szkoły wraz z opiekunem i przedstawicielami pocztu sztandarowego wzięła udział w obchodach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w bazylice katedralnej w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. inf. Tadeusz Brzeziński. Następnie na Placu Wolności podniesiono na maszt flagę państwową oraz odśpiewano hymn. Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin wygłosił okolicznościowe przemówienie, po którym przybyłe delegacje złożyły kwiaty. Odbył się też krótki program artystyczny w wykonaniu Kuźni Brackiej.

  A. Turzyńska

 • ŚWIETLICOWE PISANKI

  Tuż przed Wielkanocą wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali konkurs plastyczno – techniczny na najpiękniejszą pisankę. Zadanie skierowane było do uczniów klas I-III SP. Dostarczone prace przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  spnr2@pelplin.pl

Galeria zdjęć