zsnr2@o2.pl

• Finał III Powiatowego Konkursu „Żywoty Świętych” odbył się 14 kwietnia 2018r. o godz. 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Starogardzie Gdańskim.

Rok 2018 został ogłoszony ROKIEM ŚW. STANISŁAWA KOSTKI tak więc konkurs dotyczył św. Stanisława, który jest patronem dzieci i młodzieży. W konkursie wzięło udział 11 szkół z powiatu tczewskiego i starogardzkiego. Z naszej szkoły do finału zakwalifikowały się uczennice: Jolanta Zielińska z kl. 3a   oraz Agata Toporowska i Wiktoria Rożyńska z kl. 2b gimnazjum. Na 31 uczestników finału konkursu zaszczytne II miejsce zajęła Agata Toporowska! To wielki sukces Agaty! Gratulujemy J                Pozostałe nasze uczennice znalazły się w pierwszej dziesiątce! Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły !

• 17.04.2018

15 kwietnia w niedzielne popołudnie uczniowie klasy 3 b wraz z rodzicami obejrzeli mecz koszykówki. Naprzeciw siebie stanęli Polpharma Starogard Gd.  i BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Po meczu, który wygrał Slam Stal, stanęliśmy do wspólnego zdjęcia z zawodnikami. Szczególnie miłe było spotkanie z koszykarzami, których w zeszłym miesiącu gościliśmy na zajęciach wychowania fizycznego. Otrzymali oni od nas pamiątkowe zdjęcia.

k. Bembenek

• 12 kwietnia 2018 r. w PSP w Warlubiu wręczono nagrody i wyróżnienia w Międzypowiatowym konkursie plastycznym „Na kociewską nutę”. Celem tego konkursu była popularyzacja muzyki kociewskiej poprzez rysunek.

• 12 kwietnia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się Konkurs Gwary Kociewskiej, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły.

• Nasze młode wokalistki sprawdziły swoje umiejętności wokalne w Wojewódzkim Konkursie Wokalistów „Śpiewać każdy może”. Jego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.

• 12 kwietnia 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie uczniowie klasy VII b oraz II b gim. wzięli udział w niezwykłej lekcji geografii zatytułowanej – „Świat obok nas” . Spotkali się  z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem, który zabrał uczestników  na wycieczkę do Tajlandii, Kenii oraz Indii. Podczas spotkania uczniowie poznali kulturę i obyczaje tych miejsc, a także usłyszeli ciekawostki związane z codziennym życiem tamtejszej ludności. Wszystko to przeplatane było różnorodnymi zdjęciami z podróży. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania, na które podróżnik chętnie odpowiadał.

• 5 kwietnie 2018r. uczniowie klasy III a, III b i III c wybrali się na wycieczkę do Gdyni.

• W miniony piątek 6 kwietnia, w sportowym stylu, obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wzięliśmy udział w FIT-PRZERWIE, czyli wspólnych ćwiczeniach przy muzyce. Wszak wiosna, to najlepsza pora, by zadbać o kondycję i zdrowie!

• 6 kwietnia gościliśmy w naszej szkole dra Macieja Dębskiego  Prezesa Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG i wykładowcę akademickiego, który podczas warsztatów z uczniami klasy VIIb odkrywał, jak istotne jest świadome korzystanie z smartfonów

• Zajęcia dla uczniów klasy I a SP nr 2 w Pelplinie zostały zrealizowane zgodnie z wytycznymi zawartymi w scenariuszach lekcji. Zaproponowane zajęcia jedynie rozszerzono i urozmaicono przez zastosowanie dodatkowych środków dydaktycznych czy filmów.

zsnr2@o2.pl