zsnr2@o2.pl

• 20 stycznia 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni odbył się III Wojewódzki Konkurs Piosenki Aktorskiej i Musicalowej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie-soliści z województwa pomorskiego. Przesłuchania odbywały się w czterech kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik zaprezentował jedną dowolną piosenkę aktorską lub musicalową w języku polskim.

• Jak świat szeroki dziś celebrujemy święto zakochanych, któremu patronuje Święty Walenty. Jego życie mogłoby posłużyć jako fabuła dramatu, gdyż żywot Walentego zakończył się egzekucją - właśnie 14 lutego. Samorząd Uczniowski przygotował walentynkowy urząd pocztowy, a miłosną pocztę roznosili sercowi listonosze Szymon i Kacper.
    M.P.

• Zanim zaczniemy bezpiecznie odpoczywać podczas ferii zimowych, poznajmy naszych PRYMUSÓW.
    Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• 26 stycznia 2018r. na teren szkoły wkroczyli pruscy żołnierze. Nieproszeni goście przekonywali uczniów, by pozostali po ich stronie i zbojkotowali zbliżający się przyjazd Hallera! Czy im się to udało?

• 24 stycznia 2018r. nasze wolontariuszki wraz z opiekunkami p. Małgorzatą Pauch oraz p. Arlettą Trochowską udały do Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie, by przedstawić tegorocznych laureatów Międzyszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek z naszej szkoły oraz nasze talenty muzyczne. Na koniec spotkania wspólnie z mieszkańcami DPS śpiewaliśmy kolędy.

AT

• 24.01.2018

W czwartek, 18 stycznia 2018 r., w Skarszewach odbył się finał Diecezjalnego konkursu: "Marta Wiecka Dziś". IV edycja wydarzenia została zorganizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Błogosławionej Siostry Marty Wieckiej. W finale wzięło udział 43 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

•   23 stycznia w klasie II a odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny, śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Następnie wręczyli zaproszonym gościom laurki i złożyli życzenia. Babcie i dziadkowie zostali poczęstowani słodką przekąską i kawą.  Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

A.Bresa

• 22 stycznia 2018 r. uczniowie klasy III b na zajęciach wychowania fizycznego gościli koszykarzy z Polpharmy Starogard Gd.  Dzieci zaprezentowały zdobyte umiejętności gimnastyczne, zdobywając sprawność GIMNASTYKA w ramach programu „Mały Mistrz”.

• 23 stycznia 2018r. naszą szkołę odwiedzili gwiżdże kaszubskie. W rolę kolędników wcielili się klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego. Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i zapoznanie nas z tradycją tego regionu.

• 19 grudnia 2017 r. uczniowie Szkolnego Koła Caritas wybrali się z kolędą i życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie.

zsnr2@o2.pl